درگیری مسلحانه در محاکمه محرمانه زنان داعشی

به گزارش مجله سایه، منابع کرد سوری اعلام کردند که زنان داعشی در اردوگاه الهول در شمال شرق سوریه دادگاه های محرمانه برای بعضی دیگر از زنان به اتهام کنار گذاشتن افکار و قواعد داعش برگزار کردند.

درگیری مسلحانه در محاکمه محرمانه زنان داعشی

در جریان درگیری مسلحانه در این اردوگاه بین زنان داعشی و نیروی های امنیتی اردوگاه یک زن داعشی کشته و تعداد دیگر زخمی شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری هاوار، 50 زن داعشی در اردوگاه الهول در کانتون الجزیره واقع در شمال شرق سوریه دادگاه های محرمانه ای را برای بعضی دیگر از زنان به اتهام کنار گذاشتن افکار و قواعد داعش برگزار کردند که به دنبال آن آشوب و تنش هایی در این اردوگاه رخ داد.

به دنبال آن نگهبانان اردوگاه برای آرام کردن اوضاع وارد عمل شدند، اما زنان داعشی به نیرو های امنیت داخلی کرد (آسایش) تیراندازی کرد و شعار هایی در حمایت از داعش سر دادند.

تیراندازی حدود 15 دقیقه به طول انجامید، اما بعد اوضاع آرام شد. به دنبال درگیری هایی که میان دو طرف رخ داد یکی از زنان داعشی کشته و هفت تن نیز زخمی شدند. نیرو های امنیت داخلی کرد بیش از 50 زن داعشی را بازداشت کردند.

دیده بان حقوق بشر سوریه، مرکز وابسته به مخالفان سوری اظهار کرد، درگیری مسلحانه در اردوگاه الهول بین نیرو های آسایش و گروهی از زنان داعشی که به عنوان حسبه (پلیس زنان) فعالیت دارند، رخ داد. نیرو های حسبه اقدام به شلاق زدن زنان بدون هیچ دلیلی کردند و این امر منجر به درگیری مسلحانه شد.

سوالاتی نیز درباره این مطرح شده که چطور بعضی زنان در این اردوگاه به سلاح دست یافته اند.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 801

به "درگیری مسلحانه در محاکمه محرمانه زنان داعشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری مسلحانه در محاکمه محرمانه زنان داعشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید