خبرنگاران اقدامات سازمان تامین اجتماعی به منظور پیشگیری از شیوع کرونا

به گزارش مجله سایه، تهران- خبرنگاران- معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی با همکاری معاونت درمان با ابلاغ نامه ای مشترک به مدیران بیمه ای و درمانی خواستار تجهیز تسهیلات لازم به منظور ممانعت از انتقال بیماری کرونا جهت حفظ سلامتی بیمه شدگان و همکاران شد.

خبرنگاران اقدامات سازمان تامین اجتماعی به منظور پیشگیری از شیوع کرونا

به گزارش روز شنبه سازمان تأمین اجتماعی، در این نامه آمده است: برای پیش گیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه برگزاری جلسات کمیسیون های پزشکی (موضوع ماده 91 قانون تأمین اجتماعی) و شوراهای پزشکی تا پایان اسفند ماه سال جاری تعلیق می شود.

در این نامه تاکید شده است: همچنین باتوجه به این که معرفی بیمه شدگان به کمیسیون پزشکی مستلزم مراجعه به پزشکان معالج و مراکز درمانی است؛ فرآیند معرفی متوقف و به منظور جلوگیری از زوال شرایط مقرر در مواد (75) و (80) قانون تأمین اجتماعی، متقاضیان باید به گونه ای راهنمایی شوند که نسبت به حفظ و ادامه بیمه پردازی اقدام کنند.

برای انعقاد قرارداد متقاضیان ادامه بیمه با ماهی غیراجباری مانند بیمه شدگان اختیاری، صاحبان حرف و مشاغل آزاد، رانندگان، کارگران ساختمانی و ... هم ضرورتی به معرفی جهت انجام معاینات پزشکی بدو بیمه پردازی تا پایان زمان معین نمی باشد.

در این نامه آمده است: معرفی بیمه شدگان به مراجع پزشکی (پزشک معتمد، شورا و کمیسیون پزشکی) جهت بررسی استراحت پزشکی لغایت تاریخ معین هم ضروری نیست؛ بنابراین اگر تمدید اعتبار دفاتر درمانی مستلزم پرداخت غرامت دستمزد باشد، با صدور سند علی الحساب و پرداخت بخشی از غرامت ایام بیماری این امکان فراهم می شود.

در نامه معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی تاکید شده است: انجام تمامی بازرسی های مرتبط با امور بیمه شدگان خاص اعم از بیمه بیکاری، احراز اشتغال قالیبافان، کارگران ساختمانی و... هم در مهلت معین موضوعیت نخواهد داشت. همچنین اخذ اثر انگشت نیز در کلیه قراردادها و فرم های مربوط به فرآیندهای ارائه خدمات بیمه ای متوقف شده است.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز (شنبه) اعلام کرد: تعداد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور به 5 هزار و 823 نفر و فوت ناشی از آن به 145 نفر رسیده و همچنین هزار و 669 نفر تا به امروز بهبود یافته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 3039

به "خبرنگاران اقدامات سازمان تامین اجتماعی به منظور پیشگیری از شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اقدامات سازمان تامین اجتماعی به منظور پیشگیری از شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید