استان زنجان آماده عقد تفاهم نامه در زمینه سرمایه گذاری بخش گردشگری است

به گزارش مجله سایه، استاندار زنجان با تاکید بر توسعه بخش گردشگری استان زنجان گفت: استان زنجان آماده عقد تفاهم نامه در زمینه سرمایه گذاری بخش گردشگری است.

استان زنجان آماده عقد تفاهم نامه در زمینه سرمایه گذاری بخش گردشگری است

اگر علاقمند به سفر با بهترین رزرو تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران از زنجان، اسدالله درویش امیری در آئین افتتاحیه دومین جشنواره غذای اکو-جاده ابریشم با بیان اینکه امیدوارم این همایش بتواند نتایج مثبت و مفیدی را در فرایند رو به رشد صنعت گردشگری در استان زنجان و کشورهای عضو اکو داشته باشد گفت: توسعه گردشگری به ویژه در کشورهای کمتر توسعه یافته عامل مؤثری در مقابله با فقر، کاهش بیکاری و سبب رونق مالی و افزایش رفاه اجتماعی می گردد.

وی با یادآوری اینکه صنعت گردشگری نوعی سرمایه گذاری غیرمستقیم خارجی بوده و در تمامی بخش های مالی اثرات توسعه ای دارد اضافه نمود: استان زنجان دارای ظرفیت های مختلف در حوزه صنعت، کشاورزی، خدمات و گردشگری است.

استاندار زنجان ادامه داد: استان زنجان در حوزه گردشگری با دارا بودن جاذبه های بی نظیری که در نوع خود جزو برترینهای جهانی هستند از استانهای شاخص ایران است.

وی یادآور شد: گنبد سلطانیه به عنوان بزرگترین گنبد آجری جهان در سال 1384 به عنوان هشتمین اثر ایران از میان 21 اثر کنونی ثبت جهانی شد این گنبد که در شهر سلطانیه پایتخت ایلخانیان ساخته شد از آثار مهم معماری ایرانی و اسلامی از شیوه معماری آذری به شمار می رود.

درویش امیری با اشاره به آمادگی استان زنجان برای عقد تفاهم نامه هایی در زمینه گردشگری اعلام نمود: این استان آمادگی خود را در جهت عقد تفاهم نامه در زمینه همکاریهای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، تبادل تورهای مسافرتی و ایجاد خط ویژه در جهت ارائه خدمات به دوستانی که در این زمینه فعالیت می نمایند را اعلام می نماید.

وی با تصریح بر در ایران آثار فراوانی وجود دارد که باید از آنها به عنوان میراث فرهنگی و آثار باستانی حفاظت و حراست کنیم اعلام کرد: با حفظ این اماکن می توان گذشته، فرهنگ، فکر، زندگی و معماری ایرانی را به دیگران معرفی کرد که در این مورد انجام کار تبلیغی ضروری است.

استاندار زنجان با اظهار باید هزینه کنیم و آثارمان را به جهان معرفی کنیم ابراز کرد: ما کشور بزرگی با تنوع آب و هوایی و اقلیمی هستیم که این جشنواره ها علاوه بر تزریق روحیه نشاط و پویایی در میان شهفرایندان سبب شناساندن ظرفیت های گرشگری زنجان می گردد تا بتوانیم از این ظرفیت ها برای توسعه گردشگری و درآمدزایی شهفرایندان بهره ببریم.

وی گفت: ایجاد نشاط اجتماعی و درآمدزایی برای مردم جهان و گسترش صلح و دوستی با تکیه بر فرهنگ غذایی مردم کشورهای عضو اکو و جاده ابریشم از مهم ترین دستاوردهای توسعه گردشگری در استان زنجان خواهد بود.

درویش امیری با بیان اینکه بخشی از انقلاب جهانی در حوزه غذاست گفت: در حال حاضر استانداردهای متعددی وارد جهانی خوراک شده و انتخاب غذا برای افرادی با ذائقه های مختلف را تسهیل بخشیده است.

وی با اشاره به برگزاری فستیوالهای غذا در مناطق مختلف جهان بیان کرد: این فستیوالها برای دوستداران غذا و خوراکی بهترین انتخاب هستند تا روز خود را در مکانهای برگزاری این فستیوالها بگذرانند.

استاندار زنجان اضافه نمود: این افراد می توانند در یک مکان طعم بهترین و جالب ترین غذاها را بچشند و از خوردن آنها لذت ببرند تصور کنید که می توانید از تمامی غذاهای کشورهای عضو اکو در یک روز امتحان کنید که این رخداد جالبی است .

وی با اشاره به اهداف این جشنواره اعلام کرد: تقویت بنیان های فرهنگی کشورهای مختلف، تدوین استانداردهای خوراک، تاکید بر فرآیند ثبت غذا به عنوان یکی از جاذبه های فرهنگی کشورها از عوامل تاثیرگذار توسعه صنعت گردشگری، تمرکز بر تنوع غذاهای جاده ابریشم، احصا، حفظ و احیای غذاهای محلی از اهداف مهم جشنواره غذای اکو-جاده ابریشم در زنجان محسوب می گردد.

درویش امیری توضیح داد: این جشنواره با توجه به گستردگی و تنوع خود، فرهنگ سازی برای سبک تغذیه در زندگی، آشنایی مردم با غذاهای خوب و با ایجاد یک فرصت فرهنگی، تفریحی، ورزشی برای سلامتی موجبات نشاط خانوادگی برای شهفرایندان ایرانی را میسر می سازند که با نمایش و معرفی نوآوری، خلاقیت ها و غذاهای جدید، دستاوردهای علمی جدید در امر تغذیه را مهیا می نماید.

وی در خاتمه تاکید نمود: امیدواریم که برگزاری جشنواره های متنوع در استان زنجان بتواند تاثیر به سزایی در جذب سرمایه گذاران حوزه گردشگری داشته باشد.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 بهمن 1398 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 2353

به "استان زنجان آماده عقد تفاهم نامه در زمینه سرمایه گذاری بخش گردشگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان زنجان آماده عقد تفاهم نامه در زمینه سرمایه گذاری بخش گردشگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید